Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf İndirme Siteleri

Resim arşivlerimizi istediğimiz gibi internette saklayıp hatta paylaşabiliyoruz. Resimlerimizi nerede ve nasıl saklayacağımıza değinmiştik. Bizim istediğimiz şimdi bilgisayarımıza resim indirmek evet biliyorum birçok sitede resim bulmak mümkündür ama benim istediğim ücretsiz (ücretli de olabilir) kaliteli resim indirmek diyorsanız istediklerinizi veren siteleri tanıtmaya başlayalım o zaman.

Unsplash.com: Ücretsiz bir şekilde istediğiniz kadar yüksek kalitede fotoğraf indirebilirsiniz. Fotoğraf indirmek için üye olmanıza gerek yoktur. Listenin en başında tuttum inanın bu web site tüm ihtiyaçlarını karşılar.


Photo by Krzysztof Niewolny

Freeimages.com: Siteden resimleri indirebilmek için signup linkine tıklayıp ardından formu doldurmanız yeterlidir.

Morguefile.com: Resimleri zip olarak arşivlenmiş şekilde indirebilirsiniz ayrıca iki farklı şekilde ön izleme yapabiliyorsunuz. Daha da güzel bir yanı var resim indirmek için üyelik gerektirmez.

Stockvault.net: Çok güzel kategorilendirilmiş ve isterseniz arama da yapabileceğiniz bir resim arşivi.

123rf.com: Dilerseniz kredi usulü ücretli olarak görsel indirebilir, dilerseniz “Free İmages” linkine tıklayarak ücretsiz resimleri indirebilirsiniz. Siteden resim indirmek için üye olunması gerekir.

photocase.com: Site kredi sistemiyle çalışıyor. Her görselin kendine ait bir kredisi var. Siteye belirlenen format ve çözünürlükte fotoğraf ekledikçe kredi toplayabiliyorsunuz ayrıca sitenin hızı gözümüzden kaçmadı.

Yüksek kalite vektörel resim ve icon indirme siteleri

vecteezy.com: Ücretsiz olarak birbirinden güzel vektörel(çizim) tasarım dosyalarını indirebileceğiniz bir site. Çizimler zip olarak arşivlenmiş ve üyelik gerektirmeden indirebiliyorsunuz.

Vektörel çizim sitelerini anlatmak için fazla uğraşmayalım direk siteleri veriyorum.

  • freevectors.net
  • fontawesome.com (binlerce ücretsiz ve ücretsiz icon mevcuttur)
  • iconfinder.com – Tüm icon setlerini tek bir yerden indirmenizi sağlayan güzel bir platform
  • icomoon.io – Yine çok sayıda icon indirebileceğiniz web sitesi. SVG formatı dışında dilerseniz Web Font şeklinde set olarak indirebilirsiniz.

Ücretli Fotoğraf paylaşım siteleri;

Fotoğraflarını ücretli olarak satan siteler de mevcut tek fotoğraf alabildiğiniz gibi aylık/yıllık abone olabiliyorsunuz işte sitelerin listesi

  • gettyimages.com,
  • shutterstock.com, (efsane paylaşım sitesi)
  • photos.com

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir