İnternet Bankacılığı İle Faturalarınızı Otomatik Ödeyin

İstanbul’a ilk geldiğimde gözüme çarpan tek şey her yerde ucu sonu olmayan kuyruklardı. Doğalgaz, su, elektik ödeme kuyruğu ayrıca ekmek alma kuyruğu gibi mecburi kuyruklar halk ne yapsın ki artık! Dışarı çıkarken her gün şunu düşünürdüm bu kuyruklar ne zaman son bulacak içlerine girdim ne kuyruğu diye sordum elektrik kuyruğu deyince ben bekledim mi sırada 2 saat!

Herkes sıkılıyordu ama yapacak bir şey yok herkes bir ağızdan katlanacaksın diyordu. Oysa bunu hak etmiyorduk başka yolları olmalıydı çıldırma durumuna gelince en sonunda memura bağırdım(yanış anlamayın sadece sordum) başka yolu yok mu herkesi burada bekletiyorsunuz?

Memurun dediği laf aynen şuydu; Ahaan da şu yakındaki bankadan güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz…

Peki, madem olay bu kadar basit ise niye insanlar bu kadar sıkıntıya giriyor hani zevk için diyeceğim ama kuyruklarda halay çeken birisiyle daha karşılaşmadım. Konuyu uzatmadan bankaya gittim kolay bir şekilde ödemeyi yaptım ardan biraz zaman geçti yok dedim benim bankaya gidecek zamanım yok başka yolu olmalı dedim bunu sadece hayal ettim oysa başka yolu vardı hatta  çoktan vardı internet bankacılığı adını dedikleri bu velet sayesinde evinizde ya da internetin olduğu her yerde ve her an borcunuzu ödeyebiliyorsunuz ayrıca bununla kalmayıp  kolay bir şekilde havale, EFT gibi hizmetleri de  yapıyorsunuz. Bu da yetmez dedim banka o halde sizin yerinize biz ödeyelim dedi bu iş hoşuma gitti hemen atılarak NASIL? Dedim, sen bana otomatik ödeme talimatı ver gerisini merak etme biz senin hesabından parayı çeker ödemelerinizi yaparız.

Şimdi bankada hesabı olan ve internet bankacılığı kullanan bir kişi ben bunu çoktan yapıyorum diye hemen atılmasın maalesef bu hizmetlerden haberi olmayan birçok vatandaşımız var haberi olan da internetin güvenliğinden şüphelenen okuyuculara Chip dergisinin internet bankacılığı hakkında yazdıkları makaleyi okumalarını tavsiye ediyorum

İnternet bankacılığı ile yapılabilecekler işler nelerdir?

Tekonoloji geliştikçe bankacılık sektörü de hemen ayak uydurmaktadır. Herhangi bir banka şubesinde yapabileceğiniz tüm işlemleri inernet bankacılığı üzerinde yapabilirsiniz. Banka şubelerinin boş yere masraf olduğu düşünüldünde artık şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar olmuştur. Bunlara örnek İng E-Turuncu Hesap, Enpara verilebilir. Mobil uygulama ile ayrıca bir çok bankada kartsız şekilde atm üzerinden para çekme işlemi yapılabilir. Kısacası internet bankacılğı kullanıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefondur.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir