yaşantımın bir film karesi

kimdir bu Muzaffer Kızıl 1984 Mardin doğumluyum. Televizyonlarda gördüğünüz kalabalık ailelerden ziyade sıra dışı bir çocukluk hayatı yaşadım. Girişimciliği severim küçükken naçizane ortağım(okul arkadaşım) ile bilye satarak kendi çapımda geçimimi sağlarken lise zamanlarında çeşitli pazarlama işlerini yaptım. Ticaretle uğraşmak her zaman bana ayrı bir zevk tatmıştır, çok uzun bir zaman sonra anladım ki ticareti sevmemin […]

kimdir bu Muzaffer Kızıl

1984 Mardin doğumluyum. Televizyonlarda gördüğünüz kalabalık ailelerden ziyade sıra dışı bir çocukluk hayatı yaşadım. Girişimciliği severim küçükken naçizane ortağım(okul arkadaşım) ile bilye satarak kendi çapımda geçimimi sağlarken lise zamanlarında çeşitli pazarlama işlerini yaptım. Ticaretle uğraşmak her zaman bana ayrı bir zevk tatmıştır, çok uzun bir zaman sonra anladım ki ticareti sevmemin tek sebebi özgürlüğüme düşkün olduğum içindi. Hayatla hep barışık yaşıyorum başıma her geçen olaylardan kendime bir pay çıkartmasını iyi bilirim. Mantık ve sezgilerimi yeri ve zamanında kullanım alışkanlığımla hep gurur duyarım. Normalde çok konuşkan biri olmama rağmen yeni tanıdığım bir kişiyle çok az konuşarak onu tanımak için incelemeyi tercih ederim bu durum herkes için geçerli değildir.

Paylaşmayı çok severim sorunlara iyi bir çözüm bulma özelliğimden dolayı dertlilerin ilk adresi olmuşumudur.

Öğrenim hayatım

İlkokula benim naçizane ortağım okula başlarken ben de okula kayıt olmadan okula gitmeye başladım okulun ilk ayın sonunda kaydımı yeni yaptırdım. Paylaşmayı ve öğrenmeyi sevdiğim için okulda hep başarılı olmuşlumdur. Fazla takdir aldığım için ailemi şımartmıştım ve hiçbir zaman karne hediyesi alamadım L. Liseyi Nusaybin Yabancı Dil Ağırlıklı (Süper Lise) lisede okudum. Liseden sonra İstanbul’a geldim İÜ ‘nün dış kapısını görünce burada okumalıyım dedim sonra tercihimi İstanbul Üniversitesi Matematik bölümünden yana yaptım. Küçüklüğümden beri bilgisayarı çok severim ondan dolayı hep bilgisayar mühendisi olmayı istemiştim. Üniversite hayatımda yazılımcı olmak için okula gerek kalmadan kendimi geliştirebileceğime inandım ve sonra Bakırköy Gözen Eğitim kursunda Microsoft yazılım uzamanı kursuna gitmeye başladım. Ömrümün sonuna kadar sevdiğim tek meslek olan yazılım uzananlığını sağlığım yerinde olduğu müddetçe devam edeceğim.

Bilgisayar ve ben

Bilgisayar ile hazırlık sınıfında tanıştım o zaman bilgisayara dokunmak bile çok heyecan verici bir durumdu. Zamanla bilgisayarın başında saatlerce kalmam bana göre en iyi iş olduğunu düşündüm. Bilgisayar öğrenimimi çeşitli kitaplardan ve interneti kullanarak edindim(ediniyorum).

Kullandığım işletim sistemleri : Linux ve Windows XP

İlgilendiğim programlama dilleri : C, C#, VB.NET, PHP,

Web programlama : ASP.NET, PHP, JavaScript ve (karma) HTML, CSS, AJAX, XML

Veritabanı : MSSQL, MYSQL

Grafik : Photoshop, Gimp , Freehand

En sevdiğim browser Firefoxtur.

Hobiler

Kitap okumayı çok severim niye çünkü benim öğrenme sitillim görsel ve algılama olduğu için sahip olduğum birçok bilgiye kitaplar sayesinde oldu. Birçok çeşit kitap okumayı sevdiğim için sıralamaya hiç gerek duymadım kitap okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Gezi yapmak, sinemaya gitme, düğün ,dernek, halay gibi sosyal faaliyetlere katılmak hobilerim arasında yer alırken yüzmek, voleybol oynamak sevdiğim spor çeşitleridir.