Windows 7 Çökme Sorununa Karşı Dosyalarınızı Yedekleyin

Microsoft en iyi yaptığı işletim sistemi Windows XP’dir. Ardından vista gibi bir facia yapsa da Windosw 7 ile hatasını telafi edebildi. Eskiden gerekli dosyalarımı sürekli yedeklerdim sonra bu tak çalıştır CD ler çıkınca artık gereksinim duymadım çünkü, windows çökse dahi C sürücüsündeki dosyalar silinmiyordu. Live CD’lerin verdiği rahatlıkla yedeklemeleri biraz aksattım.  Hazır rahata alışmışken Windows7’nin de performansını denemek istedim ve sonra Windows7’yi bilgisayarıma kurdum. Windows 7 kurduktan hemen sonra ona ısınmaya başladım açıkça söyleyeyim beni yıllardır kullandığım XP den kopradı. Her geçen gün windows 7 ye daha da alıştım ve benim vazgeçilmezim oldu.  İşlerim eskiye göre daha da kolaylaşıyordu ne de olsa windows çökse de dosyaları kurtarırım rahatlığı ile geçen gün acil yapmam gereken bir işi olağan hızımla yapmaya başladım, sonra bir ara Windows 7 dondu ve bilgisayar kapandı. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda karşıma siyah bir ekran çıktı ilk başta bilgisayar fazla ısındığı için siyah ekran olabilir düşüncesiyle bilgisayarı kapattım, bilgisayarın soğuduğundan emin olduktan sonra tekrar açtım aynı hata ile karşılaştım. Daha sonra bu live cd’lerden bir tanesini takıp dosyalarımı kurtarmaya karar verdim. Bilgisayarı CD’ye taktığımda karşıma boş bir sürücü çıktı yanlış duymadınız windowsun bulunduğu  C sürücüsü hepsi silinmiş. Açıkçası şok oldum daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Yakın zamandaki bütün çalışmalarım bir saniye içerisinde silindi üstelik yeni bir format atmak baya zamanımı alacak artık hangisine yanayım bilemiyorum.

Eğer siz de benim gibi HDD yedekleme konusunda çok rahatsanız bence hemen rahatlığınızı bozun. Önemli belgelerinizi düzenli ve sık aralıklarla yedekleyin çalışmalarınız çöp olmasun. Bana da geçmiş olsun

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Aynı sorun bendede oldu aniden tüm disk ler silindi tüm yedeklerimde gitti.Nasıl bir iş anlamıyorum sadece c sürücüsü gider biliyordum oysaki tüm disk silindi.