Webcam Satın Almak İçin Öneriler

ADSL hız artışıyla birlikte artık web üzerinde görüntü izlemek, yakalamak ve kaydetmek çok kısa zamanımızı alıyor. Şuan yasaklanan Youtube’tan bilgisayarınızdan görüntü yakalayıp anında herkesle paylaşabiliyorsunuz. İşte bilgisayarımızdan video yakalamak için webcamlar üretilmiştir bunların en belirgin özelliği dosyaları çok iyi sıkıştırmaları yani bant genişliğimizi fazla harcamaz bu da internette hızlı bir şekilde görüntülü konuşma yapmamızı sağlamaktadır. piyasada yüzlerce çeşit webcam bulabilirsiniz ama hangisi ihtiyacınızı sağlar? Webcamların özelliklerini öğrenerek ihityacımız olan en uygun kamerayı satın alabiliriz.

Normal bir ev kullanıcısı için webcam görüntülü konuşma için kullanılır ama firmalar için canlı konferans ve toplantılar yapılması için de kullanılır bu durumda webcamdan beklenen özellikler artar daha net bir görüntü hatta daha iyi bir ses bile istenilmektedir.

Şimdi webcam satın alma rehberini okuyalım, piyasadeki webcamların özelliklerine göre ihtiyacınızı belirleyiniz. Tam olarak bir marka veremiyoruz ama aşağıda belirtiğimiz tartışmalardan kafanızda belki bir kaç model geçer ama şunu unutmayalım ki her forumda yazılana güvenmemek gerekir sadece bir fikir sahibi olmanız için araştırdığımız güzel bir kaç sayfa.

Not: Linklerin kırık olması ve güncelliği kaybetmesi nedeniyle kaldırılmıştır.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir