Ücretsiz Web Sitesi Oluşturma Platformları

Artık bütün işlerimizi email adreslerimizle yapıyoruz. E-postalarımız bizim iletişim adresimiz oldu aynı zamanda mektup, fax, fatura… almak için ev adresimiz olmuştur. Eskiden bir websayfa almak bize çok pahalıya patlıyordu şimdi ise hiçbir ücret ödemeden internette kendimize göre bir sayfa oluşturabiliriz. Websiteden bahsederken ben forum sitesini kastetmiyorum artık nereye baksak bir forum sitesi karşımıza çıkıyor yok illaki bedava forum isterseniz buyrun. Eğer kendinize göre bir sayfa oluşturmak isterseniz size tavsiyem Gogole Sites kullanmanızdır. Eğer Gmail hesabınız varsa hemen üyelik gerektirmeden sayfa oluşturmaya başlayabilirsizniz. Bu sayfalar ne gibi işe yarar derseniz o sizin hayal gücünüze kalmış, diyelim ki bir arkadaşınızın özel gününde ona sürpriz yapmak istediniz hemen müzikli ve çeşitli efektler vererek güzel bir şiir gönderip arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz. Eğer bir iş yeriniz varsa bir kaç sayfayı birleştirerek kendi ürünlerinizi tanıtabilir ve işyerinize müşteri çekebilirsiniz. Ayrıca yerel işletmelerde site yaptırmadan kendi reklamlarınızı yapmanız mümkün kılmaktadır.

Hızlı bir şekilde örnek teşkil etmesi için oluşturduğum Google sites örneği. Basit bir şekilde yaptım dilerseniz menülerle beraber çok donanımlı bir şekilde web sayfaları oluşturabilirsiniz. Yerel işletmelerde ürün ve hizmet tanıtımı için çok iyi bir kaynak. Örnek site: https://sites.google.com/view/blogohbe/

Web sitesi oluşturmak için bir başka yol daha var o da blog yazmak. Blog biraz uğraş ister fakat bir o kadar da zevkli bir iştir. Blog, teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturdukları, günlüğe benzeyen web siteleridir. Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Buna örnek olarak benim siteyi örnek verebilirim. Blog hakkında daha detaylı bilgiye Wikipedia özgür ansiklopedide blog sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer wikipediadaki yazıyı okumuşsanız blog hakkında kafanızda bir şeyler canlanmıştır. Blog sitesini nasıl edinebiliriz? Bunun cevabı çok kolay çünkü hemen heryerde bu hizmeti ücretsiz veren kuruluşlar çıkmıştır. Siteye kayıt yaptırmak yeterli oluyor.

Ücretsiz blog açabileceğiniz web siteleri

 • Blogger.com – Gmail hesabınız varsa üye olmanıza gerek yok,
 • WordPress.com – Websitemin ücretsiz olan platformu
 • Tumblr.com – Resim, müzik, makale gibi her türlü içeriğinizi paylaşabileceğiniz ücretsiz bir platform.
 • Medium.com – Son zamanlardaki en meşhur blog platformu. Özellikle yazı içerikli web site oluşturmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Ücretsiz sitelerde web tasarım nasıl yapılır?

Yukarıda paylaştığımız hemen hemen tüm platformlarda hazır şablon seçenekleri mevcuttur. Binlerce ücretli veya ücretsiz şablon seçeneklerinden beğendiğiniz temayı bir tıkla seçebilirsiniz. Bazen hazır şablonlar istediğinizi karşılamayabilir. Kullandığınız platforma göre web tasarım hizmetini dışarıdan alabilirsiniz.

WordPress için sıfırdan tema oluşturma ihtiyaçlarınız için iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Wordpresi tavsiye etmissin ama orasıda mahkeme kararıyla kapalı? WordPress bu konuyla niye uğraşmıyor sence?

 • WordPress kapanmadan önce tavsiye etmiştim ama hala aynı şeyi tavsiye ediyorum. Niye kapandı gibi bir soru sorulsaydı çekemediler diye cevap verirdim. Bu konuyla resmi olarak niye uğraşmadığını henüz bilmiyorum ama kişisel kanaatim internette yasağı delmek için gereken adımlar mevcuttur. Ben treewalk dns programını kullanıyorum WordPressin amacı artık bizi Türk Telekomun DNS sunucularından kurtarmak olabilir.

 • O kullandığınız program da İngilizce. İngilizce bilmeyenler mecburen blogspot’la, blogcu ile yola devam edecek galiba değil mi?

 • Size o konu hakkında hak vermemek elde değil. WordPress’in en güzel yanı fazla hazır şablon bulunması ve eklentileriyle teknik bilgi bilmeden bloğu yönetilmesi. WordPress php ile yapılmış hazır bir blog yönetim panelidir wordpress.com wordpressi kurmadan önce bir ön izleme şansını veriyor. Hosting ücretlelrin düşütüğü bu günlerde kendi hostingini almak isteyen özgürçe türkçe blog yazma keyfini yaşayabilir

 • e-sayfa.com adresini tavsiye etmissin bu adresi bi deneyeceğim. wordpress alttabanını kullanıyor olması da çok güzel. Burası mahkeme kararı ile yasak değil değil mi? Yani e sayfa. com adresi yasaklı değil değil mi?

 • Hayır sadece wordpress.com yasaklanmış blog.mynet de aynı alt yapıyı kullanıyor wordpress.com ‘un yasaklanmasının sebebi wordpress kullandıkları için değildir ama yine de yanlış bir karar vermişler bir pire için yorgan yakmak diyebiliriz. Kaliteli bir blog tutmak için hangi servisi kullandığın önemli değil yazdığın yazılar ne kadar özgün ne kadar kişiye hitap ediyor seni mutlu edebilmesi önemlidir. Blogger çok iyi bir servis bence orada kalman daha mantıklı orada kal ve sabit bir ivmeyle bloglamaya devam et.

 • Teşekkür ederim kardeş sağol. İlerde web sitesi yapacağım amacım bu. Blogger de çok iyi bir servis doğru söylüyorsun. Mynet de wordpress altyapısını kullanıyor onu biliyordumda mynet bloğa yorum yazmak için mynetden email alman şart. onun için o bana uymaz.

 • Tülay abla yaş47 ilkokul mezunu çok çok çok istiyorum fakat kafam aynışeyi onn defa tekrarlasam bile algılayamıyorum fakat seviyorum ne yapmalıyım bilgisayar oğlanın fakat bende kullanmaya çalışıyorum gençler boşşeylerle uğraşmayı seviyor yazık keşke keşke 20yaşında olsaydımda şu bilgisayarı dahisi olsaydım herkese başarılar doğrularla doğrularla doğru yola devam allaha emanet olun.

 • Worrperss se üye ve WordPress den blog nasıl edinebilirim ? beni bilgilendirseniz çok memnun olurum.. uğraştım fakat hep İngilizce olduğu için Öğrenemedim.