Form Doldurma İşleminin Tek Tıklama Yolu Fireform

Ne Chrome ne internet Explorer ya da herhangi bir browser beni Firefox kullanmaktan alıkoymaz. Firefoxu sevmemin tek bir sebebi var o da eklentileri sayesinde her işi olağanüstü hızla yapmamdır. Eğer firefox kullanıyorsanız bir sitedeki kayıt formunu tek bir hamleyle doldurabilirsiniz nasıl mı?

Fireform eklentisi sayesinde;

Eğer aranılan bilgi bir forum sitesinde ise Türkiye’de bir bilgiye ulaşmak hiç kolay değil ilk başta siteye üye olmak gerekir. Siteye üye olunurken spam maillerden kurtulmak için genelde tek kullanımlık mail kullanılır. Bazen geçici mail servisleri de kafayı yer size bir türlü mail gelemez o yüzden en iyisi gmail gibi ikinci bir çöp e-mail edinmek daha mantıklı görünüyor.

Eklentiyi kurduktan sonra bilgilerin hemen gelmesi için bazı ayarlamalar yapmak gerekir  siz en iyisi daha önce kendim için hazırladığım ayarları içeri aktarın ve kendi bilgilerinizle değiştirin.

İçeri aktarma işlemleri;

Fireform profile ayarlarını bilgisayarınıza indirin,

Firefoxun sol alt tarafında fireform simgesine fareyle sağ tıklayarak Advanted Setup üzerini tıklayın,

General Option kısmından Import Profiles butonundan indirdiğini ayarı içeri aktarın ve daha sonra,

 Edit Profiles kısmından bilgileri kendinizinkiyle değiştirin

 Bu ayarlama için yaptığım klavye kısayolu yapıştır ile aynı olmasını istedim o yüzden CTR+V kısa tuşu ile daha önce girdiğim tüm bilgiler otomatik giriyor.

Düzenleme Notu: Bu eklenti artık fazla kullanılmamaktadır. Bunun yerine daha kullanışlı olan üstelik bütün şifrelerinizi depolayacağınız LastPass eklentisini tavsiye ediyorum. Lastpass ile tarayıcınız ne olursa olsun forma doldurma, güvenli notlar ve şifre saklama yapabilirsiniz. Mobil uygulama ile şifreleriniz teknolojik her üründe sizinle olsun.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • http://mzffer.blogcu.com/ da gördüm bu sayfanızda da var. blogda gördüğüm için soruyorum yazının devamını oku eklentisinin html kodu var mı sizde? varsa nasıl öğrenebilirim?
    kodlar tam olarak nereye yapıştırılacak?

    yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar…

  • Blogcuyla çoktan ilgilenmedim ama bildiğim kadarıyla devamını oku özelliği yok. Benim sitede yaptığım devamını yorum olarak yazmamdır.
    İlk başta yazıyı yayımlıyorum ardından yazının altına ilk yorumda yazının devamını yazıyorum