Skydrive İnternetteki Sabit Diskiniz

İnternetim hızlı diyenler ve msn live hesabı kullananlar sizin  her yerde ve tek şifreyle korumalı bir sabit diskinizin olduğunu biliyor muyuduz? Peki, bu nasıl olur?

Skydrive (OneDrive) nedir?

Kısacası dosyalarınızı internette saklayacağınız, isteseniz herkesle ya da msn adresinizdeki kişilerle paylaşacağınız bir Windows Live hizmetlerinden bir tanesidir.

Kullanımı çok basit ilk paşta msn de proflinizi görüntülüyorsunuz hemen sol tarafta SkyDrive yazan linki tıklıyorsunuz ardından resimdeki görüntü karşınıza çıkacaktır;

İlk başta siz de benim gibi klasör oluşturmaya başlayabilirsiniz, Arşiv, Resimlerim, Videollarım buna bir örnektir ardından yukarıda dosya ekleme var oradan dosyalarınızı istediğiniz klasöre yüklemeye başlayabiliyorusunuz. Klasör oluşuturuken ilk başta izinler kısımını ayarlamız gerekir kimin ya da kimlerin göreceği size kalmış.

Artık diskimizi oluşturduğumuza göre bunu kullanmak hayal gücümüze bağlı, isterseniz bir ekip şekilde çalışmalarınızı hiçbir ftp masraflarına girmeden yapabilirsiniz dilerseniz bir ağ kurup resim ve videolarınızı müziklerinizi paylaşabilirsiniz ya da arkadaşlarınıze şaka yapmaya ne dersiniz?

Not: Microsoft bu hizmetin adını OneDrive ile değiştirdi. Windows 10 ile beraberinde gelen bu program sayesinde bütün dosyalarınızı internet üzerinde yedekleme imkanı sunmaktadır. Ücretsiz plan için 5 GB alan vermektedir.

Websitesi: https://onedrive.live.com/

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir