Web Sitenize Nasıl Daha Fazla Ziyaretçi Çekersiniz?

Paylaşım hayatta yaşanılan en güzel duygudur. Siz bilginizi insanlarla paylaşırken bilmeden de olsa bilginize bilgi katıyorsunuz. Blog siteleri müthiş derecede artmaktadır herkesin merak ettiği konu ise;

Sitemi nasıl popüler yapabilirim?
Ziyaretçi sayısını artırma yöntemleri nelerdir?
Blog sitemin konusu ne olmalıdır? ve daha fazla soru (?)

Blog siteme yazı yazmamın süresi az değildir yıllar(3-4 sene) içerisinde çok şey değişti.  İstatistik diğer adıyla sitemize daha fazla ziyaretçi çekme yolları için ne yapmadım ki içerik hırsızlığı, sadece google için yazma ve dahası devam etti. Zaman geçince olgunlaştım tabi işte bu olgunlaşma evresinde daha kaliteli içerikler sunma arayışına girdim. Olgunlaşma evresinde şöyle sorunlarla karşılaştım;

Okuyucuya hangi dille hitap etmeliyim?
En iyi bildiğim daha doğrusu en iyi anlatacağım konu ne olmalıdır?
Yazılılarımı daha fazla kişilere ulaştırmak için neler yapmalıyım?…

Bu evreden sonra seo ya kafayı taktım arama motorlarından gelen ziyaretçi sayısı %94,5 e ulaştı. Bu sayı gerçekten de yüksekti bunu bir başarı olarak gördüm ama şu da bir gerçek ki sosyalleşmem azaldı! Okul, iş derken zamanla takıldığım siteler azalmıştı dolayısıyla diğer sitelerden gelen trafik azalmıştı.  Düşündüm ve gerçek anlamda ziyaretçi sayısını artırmak ne demektir bu seviyeye nasıl gelinebilir?

Acı gerçek; Dahi olsak bile reklam yapmadan maalesef fark edilmiyoruz.

Yazı yazmak bir tecrübe meselesidir günden güne daha kaliteli içerik sunuyorsunuz. İlk yazdığım zamanlar yazılar arasında çok kopukluk oldu hele hitap etme dili arasındaki farkı hiç anlayamadım.  Gazete okurken fark etmişsiniz yazı yerleşimi çok önemli, gözleri kesinlikle yormaması gerekir. O halde ilk yapmam gereken şey şekil düzeltmekti.

Şekil işi bittikten sonra okuyucularıma bir mesajım olacaktı yani bloğumun amacını belirlemekti.  Ziyaretçi sayısını artırmak için,

Arama motorlarını iyi bilmek gerekir, insanları iyi tanımak gerekir 

Tecrübe işte bu dediklerimin hepsini öğretmişti ama daha ziyaretçi sayısım azdı aslında öğle gözüküyordu çünkü çok fazla aralıklarla yazı yazıyordum(bu aralıklar 2 ayı bulduğu oluyordu) .

Sonuç:

Ziyaretçi sayısı, sitenizin amacına ulaşmasıdır. En yüksek rakama ulaşmak için kendinizi en iyi şekilde ifade edin sitenizin amacından sapmayın ve bilgisice seo işine kalkışmayın her zaman okuyucularınıza değer verin.

Bilgisizce Seo=  Sitenizin amacına ters ama ziyaretçi sayısını artıracak makaleler yazmak, yalan aldatıcı kelimler ekleme…

Dijital pazarlama kanallarına göre ziyaretçi artırma tüyoları:

Bu konu uzun olacağında özetle geçiştirmek zorunda kalacağım. Websiteniz SEO uyumlu hale getirilmeli. Site içerisinde insanların merak edebileceği başlıklar ve anahtar kelimlere yer verilmelidir. Websiteniz açılış hızı iyi olmalıdır.

Site içerisinde herhangi bir makale girildiğinde öncellikle hedef kitle düşünülmelidir. Yazarın uslubu ve anlatılmak istenen konu doyurucu olmalıdır.

Tanıtım ziyaretçi sayısının artmasının olmazsa olmazıdır. Bunu en iyi sosyal medya aracılığı ile yapabilirsiniz. Yazılarınızı Google+, Twitter ve Facebook gibi mecralarda paylaşmanızı tavsiye ederim.

Hamdi Yaman: blogunuza ziyaretci cekme yollari ,

Siber Kültür: Blogunuza daha fazla ziyaretci cekmek için 19 yol (kırık link dolayısıyla kaldırıldı)

Bir cevap yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • bn kendi siteme ziyaretci çekmek için backlink vb. sitelerden yararlanıyorum.
    Backlinksiz siteme hiç ziyaretci gelmiyor.

    Siteme çok ziyaretçi çekmek için sürekli yeni içerikler mi eklemek lazım yani güncel mi olmak gerekiyor ?

  • Çok daha farklı yöntemler kullanılabiliyor artık. 50 TL gibi bir bütçeyle bir günde ummadığınız bir yükselişe geçebiliyorsunuz. İlgi çeken bir konuya ilk yorumu linkiniz ile yaptığınızda o konuya gelen kişilerin %80’i ni elde ediyorsunuz, zaman ve stratejiye bağlı.