Sigara Yasağına Günler Kala

Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. Gerekli yatırım ve araçlarım olsaydı gönüllü olarak bir araştırma içerisine girerdim. Neyi mi araştırırdım tabiki sigara yasağı ile sigara kullanma artışını gözlemlemek olacaktı.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli adımların atılması şarttır örneğin eczanelerdeki daha iyi olan ucuz muadillerin reklamı, sigara üretimini artırıp sonra yasak getirmek gibi sağlık önlemlerin alınması şarttı!

Endişeyle bakıyorum ama içimde az da olsa bir umut vardır 19 Temuz’da sigara yasağı geliyor . Eğer sağlık önemliyse şimdiden bahsi geçen organik sigara gibi muadiller çıkmaması gerekirdir. Bir vatandaş olarak yine her zamanki gibi kazık yemek istemiyoruz sadece oy vermekten başka düşüdüğümüzü de hatırlatma gereği duyuyorum

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • hükümet sigaraya takmış kafayı. halbuki baz istasyonları özellikle çocuklara ve insanlara sigaradan fazla zarar veriyor. buna bişey yapmıyorlar. ben sigara firması olsam yetkilileri sadece sigara ile uğraşıp baz istasyonlarını görmezden geldikleri için görevi ihmal suçlaması ile savcılığa şikayet ederdim.

  • artı bide sigarayı kimse zorla içirmiyor. Baz istasyonları ise mahalle aralarına kadar girmiş. ve komik yöntemlerle kamufle ediyorlar baz istasyonlarını. sigara ile sonuna kadar uğraşan hükümetimiz baz istasyonlarına karşı neden duyarsızsın?

    yoksa baz istasyonları çok faydalı da ben mi bilmiyorum? Bunlar hep uyutucu icraatlar. “bak sigarayla uğraşıyoruz” diyorlar. eeee baz istasyonuyla niye uğraşmıyorsun. mecburmu benim çocuğum bu baz lanetine maruz kalmaya?