Sahip Olunacak Üstün Nitelikler

Bu konu da nerden çıktı diye merak ediyorsanız Hakkı ceylan arkadaşımız mimledi bizi. Konu sahip olmayı istediğiniz üstün nitelikler nedir?

Konuya geçmeden önce üstün nitelik nedir diye bir analiz edelim. Göreceli bir kavramla karşı karşıyayız kimi doktor olmak ister kimi gitar çalmayı kimi ise hiç bir şey istemiyor. Peki, siz ne isterdiniz ya da ben ne isterdim?

İlk başta her zamanki gibi kendimi tanımayla başlayalım biraz düşündükten sonra iyi bir araştırmacı, biraz alıngan, bilgisayarı çok seven, suskun bazen de çok konuşkan… biri olduğumu fark ettim. O halde benim istediğim üstün nitelikler benim kişiliğimi yansıtacak bir şey olmalı ancak bu şekilde mutlu olabilirim. Konunun derinliğine biraz daha indiğimiz de üstün nitelik dediğimiz kavram aslında olmak istediğimiz şeyleri kastediyor. Küçüklüğümden beri aklımda bilgisayar mühendisi olmak vardı biraz da ticaret sevgisi ve beni sevecek olan bir hanımefendiyle :) birlikte olmaktı. Olmak istediğim şey dunyanın en iyi yazılım uzmanı olmak ve hiçbir zaman sosyal hayatımdan ödün vermemek. Bu istediğimi gerçekleştiğim zaman işte en üstün niteliklere sahip olmuşumdur.

Peki beni en çok mutlu eden nedir

İstediklerime ulaşma yolunda çevreme faydalı olabilmektir.

Siz de istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz ya da mim olarak alabilirsiniz. Kural gereği bir kişiyi mimlemek gerekir, ben de turklerklani ‘yı mimledim gitti

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir