MSN Messengeri Daha Verimli Kullanmak

Türkiye’de en çok kullanılan program msn messengerdır. Msn’yi daha verimli kullanabilmek için ipuçları sunmaya başlayalım. Windows Live Messenger Msn 8.5 (msn xx)Türkçe (Beta) çıkmış Microsoft’un beta sitesinde yayımlanan sayfasından indirelim. Her zaman için söylerim bir program indirirken mümkün olduğunca programı orijinal sitesinden indirelim. Uzun bir yüklemeden sonra msn tüm şıklığıyla karşınızdadır. Msn de sohbet etmek için bir hesaba ihtiyacımız var.

Bir msn hesabı açalım

Hesabınızın uzantısı Hotmail.com gibi olması gerekmez benim gibi gmail.com uzantılı msn hesabı almak için buradaki siteden evet olan seçenek seçili durumda devam diye ilerleyin ondan sonra kısa olan formu doldurmanız yeterli. Kendi e-mail adresinizle hesap açtığınızda sadece Messenger değil birçok Microsoft ürününü kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Msn’de sohbet etmek için Messenger programı kullanmam gerekir mi?

Soruya şöyle bir cevap verelim bazen bir başka bilgisayardan internete girmemiz gerekir Messenger programı yüklü değilse işte burada internet üzerinden sohbet etmek mantıklı olur. Okul gibi yerlerde program yüklemek yasaklandığından internetten giriş yapmak iyi bir seçenek. Birçok site bu imkânı veriyor oysa güvenliliği tartışılır, sizlere tavsiyem

webmessenger.msn.com.

Msn bir anlık ileti programıdır. Telefonlara tonlarca para vereceğimize internetten ücretsiz konuşma şansını yakalarız. Ayrıca sesli görüşme dışında web cam özelliği eklenince programın nimeti tartışılmaz.

msn sohbet ve tanışma amaçlı kullanılabilir mi?

Aslında programın amacı bu olmasa da tamamen nasıl kullandığınız sizlere kalmış. Googlede kız Msnleri diye arattığımız zaman karşımıza çıkan sonuç gösteriyor ki sohbet amaçlı ve tanışmak amaçlı çok kullanılıyor. İzinsizce insanların msn adreslerini alacağınıza geçenlerde fark ettiğim herkesin kendi Msnlerini paylaştığı bir yerde adresleri kaydetmek daha iyi.

Msn’de sadece ileti yazmakla yetinmeyin

Bazen iletiler bizim duygularımızı anlatmaya yetmez onun için bize canlı, kıpır kıpır animasyon, resim ve daha birçok şeye ihtiyacımız olur. Msnnickleri.com sitesinde bütün bunlara erişmek mümkündür. Msn ayrıca eklenti kurmaya izin verdiği için msn Messenger plus gibi programlarla daha canlı kılabilirsiniz. Msnyi sadece iletişim amaçlı kullanıyorsanız programı en sade haliyle kullanmanız daha fazla performans sağlayacaktır. Bazen msn kullanırken sorunlar yaşabiliriz bunlar doğaldır bunları çözmek için şimdi kontrol edelim;

MSN için en çok sorulan sorulardan bazıları

Msn de beni silenleri nasıl görebilirim. Bu durum başta belirttiğim sohbetçi arkadaşlar arasında yaşanır J . Gaim , amsn gibi programlar kullanmak sorunlara en iyi çözüm olabilir hatta karşı tarafın resmini çalmak gibi özellikler beraberlerinde geliyor. Diyelim ki bilgisayarımızda bu programlardan yok. O zaman msn messengerda araçlar/Gizlilik sonra sol tarafta bulunan adresleri fareyle sağ tıklayın eğer delete(sil) aktif ise o kişi sizleri engellemiş ya da silmiştir.

MSN’e bağlanamıyorum sorun nedir acaba? Bunun birçok sorunu olabilir böyle durumlarda bilgisayarınızın saatini kontrol ediniz eğer doğruysa aldığınız hataya göre şuradan bir çözüm bulabilirsiniz.

Yeni bir hesap daha açtınız ve daha önceki adreslerinizi toplu olarak kaydetmek istiyorsunuz onun için eski hesabınızdan Kişiler/anlık ileti kişilerimi kaydet menüsünden bütün adresleri bilgisayarınızdan istediğiniz yere kaydedin sonrasında açtığınız yeni hesaba giriş yaparak Kişiler/Anlık ileti kişilerini al menüsünden tüm adresleri topluca kaydedin.

MSN adresim hacklendi (çalındı) nasıl geri alabilirim

Gizli soru ve daha önce verdiğiniz e-mail adresi eğer işinizi görmediyse bunu Microsoft’a bildiriniz. Sizlere yardımcı olurlar bilgileri doğu girmeniz yeterlidir. Şuradaki adresten formu resimdeki gibi doldurunuz.

Bir de benim güzel bir sitem olsun derseniz msn spaces adresi alabilirsiniz. Nasıl mı alacağı şuradaki videoyu izleyiniz.

Buradaki bilgiler size yetmedi mi? Sizleri başka diyarlara gönderme zamanı geldi o halde
msnnickleri.com
Bu adreste msn hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz özellikle aşağı kısımda bulunan linklere dikkat ediniz. msn nicleri, msn şakaları ve dahası burada

Bir cevap yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Sizin dediğiniz yöntemlerle beni silenlere bakabiliyorum ama beni engelleyenleri göstermiyor. beni engeleyenleri gösterecek bir program varmı

 • Aslında bakarsan engelleyenleri bulma diye bir çok yerde duyuyorum . Şuana kadar net bir sonuç almış değilim. Bazen website üzerinde bu hizmeti verenler olur ve bir bakıyorsun ki şifren çalınmış o yüzden fazla takmamak lazım. Eğer seni silen bir arkdaşın uzun bir süre çevrimdışı ise ve her zaman internette giren biriyse bir ihtimal olabilir. Yine de uğraşmamak en iyisidir

 • güzel olmuş bıde bu msn şifresi nasıl degişiyor bılıyon mu bılıyorsa ögret

 • msn üzerinden şifre değiştirmek için msn de bulunan resminizin üzerine fareyle tıklayın ardından profili görüntüle dediğinizde açılan sayfada sağ tarafta en üstte email adresiniz bulunur oraya tıkladığınızda hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

  Bütün bunlar size karışık geliyorsa buradaki linkten giriş yapınız https://login.live.com ardından az önce anlatmaya çalıştığım bölüme gelecksiniz Parola sıfırlama bilgisi gördüğünüz yerin hemen altında parola değiştir kısmından şifrenizi değiştirebiliyorsunuz.
  Bu yönergeleri takip ederek bütün hesaplarınızın ayarlarını yapabilirsiniz. msn adresiniz gmail,hotmail,domainismi.com ne olursa olsun fark etmez

 • ya ben programı yüklemek istemiuoyrumö ama kullamak istiyorum anapcaz o zmn illa programı yüklemme lazım ne nbiçim iş bu yaaaaaaaaaaaa illa bilgisyara zarar gelsin ne biçim site bu yaaaaaa

 • @arzu
  Bakınız hamfendi sizden anlayabilmem için ilk önce Türkçe yaz sonra size faydalı olabilmem için de insan gibi yazmayı denesenen nasıl olur?

  Yorum yaparken lütfen konu dışı olumlu ve olumsuz görüşlerinizi ilteşim formunu kullanarak bize bildirebilirsiniz(memnun oluruz)

 • Eğer internet tarayıcnız firefox ise msn de hangi müziği dinloyorum çıkıyor ya işte buradaki eklentiyi eklerseniz youtube’da hangi videoyu izlediğiniz yazılır