Google+ İçerik Paylaşımı İle Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Artırın

Google+ tıpkı Facebook gibi bir sosyal medya paylaşım sistesidir. Facebook paylaşımlarını incelediğim zaman paylaşımlar her konuda oluyor ve genelde gündem ne ise paylaşımlar da bu doğrultuda oluyor. Google+ blog yazarlarının yoğun olarak kullandığı bir mecradır. Paylaşımlar daha çok blog yazıları oluşturmaktadır. İçerik pazarlama alanında bunu avantaja dönüştürebiliriz.

Google+ hesabı nasıl açılır?

Bir google hesabı açmanız durumunda otomatik hesabınız açılmış olacaktır. Android telefon kullanıyorsanız zaten bir Google hesabınız vardır.

Göz kamaştırıcı içerik paylaşma nasıl olur?

Öncellikle yazı içerisinde olmazsa olmazı yazıyı en iyi anlatan resim olması gerekir. Sitenizin başlığı dikkat çekmesine özen gösteriniz. Son olarak açıklama alanına konuyu özetleyecek ancak kafada soru işareti bırakacak şekilde paylaşım yapılması sitenizin ziyaretçi çekebilirsiniz. Paylaşımı herzaman siz yapmayacağınız için bu bahsettiğim Title, Description ve Image yazınızın ilgili alanlarında yer olması bunların otomatik yazılmasını sağlamış olacaktır. Aynı örnek diğer tüm sosyal medya platformları için de geçerlidir.

Google+ içerik paylaşmanın faydaları nelerdir?

  • Yazılarımızın Google’da index alması çok önemli, link paylaşımı yaptığımızda diğer sosyal medya araçlarına göre index hızı artış olduğu gözlemlenmektedir.
  • Site içerisinde daha çok makale paylaşımı yapıldığı için burayı takip edenler genelde okumayı seven kişilerden oluşmaktadır. Bu da sitenizin ziyaretçi sayısını artırmaktadır.
  • Yazı yazmayı veya okumayı seviyorsanız bu platformda değerli yazarlar keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir