En Ucuz Adsl Ve Fiber İnternet Tarifesi Nedir?

Tüketici haklarımızı  bilmek için objektif şekilde reklamları izlememiz gerekir ve tabii ki araştırmak gerekir. Reklamın amacı nedir, neye ulaşmak istenmektedir? En sevdiğim reklam çeşidi şüphesiz sadece tanıtım için yapılan reklamlardır. Tanıtıcı reklamlar kaliteli belli bir başarıya ulaşmış firmaların sadece sesini duydukları reklamlardır.  Eve yeni internet çekeceğiz o yüzden en uygun adsl hizmeti sunan firmaları karşılaştırıyoruz

Tekelciliği hiç sevmem o yüzden ilk başta ttnet’i eliyorum eğer en iyi oysa tabi silmeden önce düşünürüm. Saatlerce kıyaslıyorum o siteden diğerine uçuyorum fakat sonuç kampanyaların hepsi aynı. Sadece iğne ucu kadar fark var bunun sebebi Türk Telekom’un nefesinin enselerinde olmalarıdır.

Hepsinin fiyatları aynı geriye kalan verdikleri hizmet ve kampanyalarında bize sundukları;

Türkiye’de adsl ve fiber internet hizmeti veren firmaların listesi:

 • Millenicom: https://www.milleni.com.tr/
 • Turkcell Superonline: https://www.superonlineadsl.com/
 • Kablo Turksat (Uydunet): https://www.turksatkablo.com.tr/
 • Türk Telekom:  https://www.turktelekom.com.tr
 • D-Smart İnternet: https://www.dsmart.com.tr/
 • Vodafone: https://www.vodafone.com.tr/
 • Turknet: https://turk.net/

Bu kampanyalar hep değişkenlik gösterecektir fakat şunda eminim ki sabit telefon alma koşulu olduğu müddetçe  arada fark olmayacaktır.  Eğer internet çekecekseniz en iyi indirim tabi ki sizin hakkınız.

Hazır laf kampanyalardan çıkmışken uzun süredir kullandığım tarife Smile Adsl (D-Smart) bunu neden tercih ettim ilk abone olduğumda TTNET’ten sonra ikinci firmaydı (eğer varsa ben bilmiyordum).Smileadsl’de internet iptaline kadar her işlemi tek telefonla gerçekleştirebilirsiniz. (2008-2015 yılları arasında kullandım. Şuanda hizmetleri hakkında bilgim yoktur.)

En ucuz internet tarifesini hangi firma veriyor?

Bu konuda başınızı ağrıtmanıza gerek yoktur. Adsl hizmeti Turk Telekom altyapısı kullanılarak verilmektedir. Kablo Turksat dışında tüm firmalar adsl internet hizmetini al-sat ile yapmaktadır. Firmaların maliyeti aynı olduğu için fiyatlar genelde aynı olmaktadır. İnternet hizmeti alırken dikkat etmemiz gereken fiyat olmamalıdır. Peki neye dikkat etmeliyiz?

İnternet hizmeti veren firma nasıl olmalıdır?

 • Müşteri hizmetleri konusunda özenli olmasına dikkat edilmelidir.
 • İnternet haricinde verdikleri ek hizmetler ihtiyaçlarımıza yönelik olmalıdır. Örneğin TV izlemekten hoşlanan birisi için D-Smart, Kablo Turksat en iyi seçenek olacaktır. Her firma belli bir konuda güçlüdür. Ek hizmetler ihtiyacımıza yönelikse çok düşünmeden ilgili firmadan hizmet alınabilir.
 • Bulunduğunuz bölgede şirketin alt yapısının güçlü olduğuna dikkat etmelisiniz. Her şirket belli bir bölgede port satın alıyor. Bazı yerlerde X firması alt yapısı güçlüyken başka bir bölgede Y firması daha güçlüdür. O yüzden hizmet verilen bölgede port sayılarını sormakta fayda vardır. Daha sonra başınız ağrımasın.

Özet: En uygun ve ucuz adsl tarifesi başınızın ağrımayacağı özgürce internete girebileceğiniz yanında ihtiyacınız olan ek hizmetlerdir.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Merhaba atladığın önemli sağlayıcılırdan birisinide ben elkliyim.bence sende takdir edersinki tekelciliğin baş gösterdiği türkiyede turkneten iyi sağlayıcı diye düşünüyorum.fiyat elbette önemli ama aksama yaşandığı zaman hiçbir hayrı kalmıyor.sadece fiyat değil kalıtede baz alınırsa turknet diyorum baska bişi demiyorum.SELAMLAR

  http://adsl.turk.net/adsl.asp

 • Dikkat edersen hepsinin fiyatları aynı adslin alındığı yeri düşünürsek kalite farkı olacağını sanmıyorum. Ben 2 senedir smile adsl kullanıyorum şuna kadar kesinti yaşamadım. Söz tekelciliğe geldiğinde evet türk.net özgün olmak konusunda bir adım önde.

 • Türkiye’de mevcut tüm ADSL seçeneklerini ve kampanyaları farklı kriterlere göre –modem, hız, kota, sözleşme süresi- online karşılaştırma sunan Finzoom tüketicilerin kendilerine en uygun adsl tarifesini bularak online başvuru yapma olanağı da sağlamaktadır.

  tüm adsl tarifelerini karşılaştırabileceğiniz bir site var artık;

  http://www.finzoom.com.tr/ADSL/