Dünyada Dinlenilmeycek Kişiler

Türkiye’de bilgisayar bilen kaç kişi var? Bu konuda gücüm olsa bir anket düzenlerdim gerçi yapmaya hiç gerek yok sonuç pek içler açıcı olmayacaktır. Şuana kadar edindiğim izlenimlere göre bilgisayar bilmeyenlerin sayısı %80 diyebilirim. Bilgisayarcı diye adınız çıkmışsa muhakkak birçok yerde aha şurada bir sorun var şunu da düzeltir misiniz diye çağırıyorlardır. Ben gittiğimde ilk yaptığım şey onlara basit olanları öğretmek oluyor, eğer öğrenmek istemiyorsa bir daha kesinlikle gitmem arkadaşım olsa dahi fark etmez.

Böyle bir kararı niye aldım?
Türkiye maalesef çok kötü yönetiliyor siyasetçilerin rant almak ve para kazanmaktan başka dertleri yok. Millet de koyun olmayı çok istiyorlar. Biz maalesef öğrenmek istemiyoruz her şeyi hazır bekliyoruz bazıların ayağı takılır devlete küfreder ne alaka ise. Eğer yönetim kötüyse bizim suç nerede diye merak edebilirsiniz. Biz her şeyi devletten bekliyoruz sözde daha rahat bir yaşam istiyoruz zamanımızı eğitim, araştırma, bilim ile harcayacağımıza aşırı bir eğlenceye, uykuya, boş beleş gezmeye ve kahvelerde geçiriyoruz. Bu bize daha rahat gibi geliyor oysa bilime ayıracağımız bir saatlik süre bize onun üç dört katı kadar eğlenme vaat ediyor. Başkaları(siyasetçiler) bizi yöneteceğine biz kendimizi yönetseydik belki da daha rahat bir yaşam hakkımız olurdu.

Kendimizi yönetmek

İşte sır burada şimdi her şeyi unutun ve bu cümleye odaklanın. Kendinize bir hedef seçin hedefiniz ne olursa olsun onun peşinde koşun ve kesinlikle başkalarını dinlemeyin çünkü bu seçim sizin ve sizi sizden başka kimse yönetmez.

Etrafınızdakilerin ortak görüşleri;

 • Devletin malı deniz yemeyen keriz,
 • Bir işe yatırım yaptığınızda kaç para kazanıyorsun diye sorarlar cevap az olacağından sana bir yerde yüksek maaşla işçi olarak çalışmanı tavsiye ederler eğer hedefin büyükse ve gelir kazanmak uzun süreli bir iş ise alay konusu bile olursun,
 • Freelanse iş yapanlar bilir çok para kazansalar da herkesin gözünde çalışmıyor gibi görünür,

Örnekler daha da çoğalır burada dikkatinizi çekmek istediğim konu negatif görüşlü insanlara kesinlikle kulak asmayın. Yapmak istediğiniz bir iş var, eğer yapacağınıza inanıyorsanız ve kendinizi da fazla zora sokmayacaksanız kesinlikle yapın derim.

Belki biraz kızgın konuştum. Dünyada sağlıktan sonra en büyük para eğitime harcanıyor ve kendimizi geliştirmek için bütün kapılar bize açık iken biz kalkıp her şeyi hazır istiyoruz. Sözde huzurlu olmak adına kendimizi ve etrafımızı huzursuz ediyoruz,  işte bu durum beni çileden çıkartıyor eğer etrafınızda böyle düşünceye sahip insanlar varsa sayıları ne kadar fazla olsa bile kesinlikle onlara kulak asmayın.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • kesinlikle katılıyorum ya askerden geldikten sonra kaç kişi çağırdı gittim yardım ettim ama anlamak istemiyor kimse neyse ben geldim hoş geldim aranıza sayfa hoş olmul baya bi evrim geçirmiş :)

 • selam ben bilgisayardan hiç anlamıyorum ama odamda bilgisayar ve internet var ve ben sizin yardımlarınızla bilgisayar kullanmayı öğrenmek istiyorum elimde internet var ve siz yardım ederseniz kursa gitmeden öğrenebilirmiyim yoksa kursa gitmem şartmı teşekkürler

 • Bilgisayar öğrenmek istiyorum deyince amacınız nedir. Kullanmayı mı kastediyorsun? google tek başına yeter bak san bana googledan ulaştın. Bilgisayar üzerinde iş yapmak mı istiyorsun o zaman kurs ve daha da önemlisi azim şart.

  Evde bilgisayarı olan ve çok az merakı olan birisi rahatlıkla birgisayarı güzel kullanabilir. Hatta siz de bütün işlerinizi internetten yaparak bu devirde kuyruk derdi yaşamazsınız.

 • yazılanlar çok doğru şeyler
  bazen kendimden de şüphe ederdim önceden
  koyun olmak mı hoşuma gidiyor daha çok falan diye
  ama hayır
  artık öyle olan insanlar için üzülüyorum
  çünkü o şekilde hayat gerçekten çok renksiz

 • merhaba.ellerine sağlık güzel yazı.fakat insanlar bilgisayar bılmeyince ortaya cıkan icler acısı durum nedir ?bilgisayar bildikleri interneti öğrendıkleri zaman ne değişicek ?

 • kesinlikle katılıyorum sözlerinize.satış ve pazarlama işine başlamak üzereyim ama etrafımda o kadar olumsuz yorum var ki anlatamam.Ama ben bunların hiçbirine kulak asmıyorum.Doğru olduğunu bildiğim şeylerden asla vazgeçmeyeceğim…

 • bende şunu demek istiyorum,hayatın her dalında farklı mucizeler var ama şunuda unutmayalım ki gitiğimiz hayat dalarında seçeneklerimiz bizi kendine çeker,dolayısıyla belirtmiş olduğu gibi hayatımızdaki hangi hedef olursa olsun o hedef bizi bilgilendirecektir. Ayırıca ben hayatın her dalında bir ders çıkartmak isterdim ve yaptığım deneyimlerde de hata olsa bile, ondan ders çıkartmam gerektiğini anlamam söz konusu olmalı.Belirtmek istediğimiz ne olursa olsun alternatifler içerisinde bizi kendi karakterimizde entelektüel bişiminde insanlara aktif karikatürlerini hayattın dalarında görebilir.