Blog “Araştırma” Servisi

Blog işini ciddiye alıyoruz ve o yüzden bir araştırma bölümü eklemeyi de ihmal etmedik. Neyi araştıracağız? Bu fikir nereden çıktı öyle! Bilindiği ve görüldüğü gibi bilgisayar geliştirme ve daha da önemlisi kendimizi geliştirme üzerine kurulmuş bir blog yazıyoruz. Dikkat ederseniz hep bir ekip gibi konuştuk “ben” olmaktan ziyade “biz” demeyi daha uygun gördük. Zaten böyle hareket etmemizin tek sebebi olmalı, o da zamanı gelince bu bloğu komite (ya da çok yazarlı) blog haline almaktır yani daha fazla tecrübeli yazarlar daha fazla bilgi anlamına gelmektedir.

Bu kategoride neler olacak henüz okulum devam ediyor ve çok performanslı bir şekilde ilerleme kat etmesek de yavaş yavaş ama kararlı adımlarla ilerlediğimize inanıyoruz. Bu ilerleme bana destek veren arkadaşlarımla ve siz değerli okuyucularım sayesinde artacağından eminim. Uzun bir süredir blog takip ediyoruz edindiğimiz bilgilere dayanarak araştırma bölümü blog küresinde bir ilk olacaktır. Yani biz üşenmeyip değerli dostlarımızla birlikte bilgisayar hakkında(başka konu da olabilir) kafamıza takılan konuları araştırıp sizlere sunmaya başlayacağız. Eğer sizin de böyle bir çalışmanız varsa ve paylaşmak istiyorsanız bize gönderebilirsiniz yayımlamaktan memnuniyet duyarız. Sizin de çalışmalarınızı göndermenizi ve araştırma yapmanızı teşvik etmek için böyle bir yazı yazma gereği duyduk umarım az da olsa amacımıza ulaşırız.  Yazı göndermek  isteyen iletişim bölümünden bize ulaşabilirler.

Dipnot: Bu bölüm sizden yazı gelmediği sürece belki biraz yavaş işleyecektir . Şuan yoğunluktan dolayı az ilgi göstereceğiz en yakın zamanda bu bölümü doldurmak belli hedeflerimiz arasındadır.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Güzel bir uygulama,kafama takılan birşey olursa veya bir çalışmam olursa göndermeye çalışacam.
    Birde yazarlık şartlarını,nasıl yazarlar aradığınızı öğrenebilir miyim?Daha önce yazmıştınız sanırım ama o yazıyı bulamadım:)

  • Yazarlık için hakkında bölümünde yazmıştım. Belirli kategorilerde uzman ya da iyi bilgiye sahip olan yazar olmalı. İnterneti çok iyi takip eden ve analiz yapabilen, sistem/yazılım uzmanı arkadaşlar, kişisel gelişim için psikolojiden anlayan yazarlar dikkate alınacaktır.
    Görüldüğü gibi galiba çok şey istiyorum ama çok yazarı olan blogları takip ettiğimde sırf yazı yazalım diye saçmalıyorlar. Az olsun öz olsun isterim eğer bu blog bir bilgi kaynağı olmayacaksa hiç olmamasından daha iyidir derim. Yazı yazmak için illa ki yazar olmak şart değil bu blog formatına uygun her türlü yazıyı isteyen gönderebilir. Ayın 20’sine kadar fazla nete giremeyeceğim(sınavlar) ondan sonra bloglar arasında yazı alış verişinde bulunma çabasına girmeyi düşünüyorum. Hep savunduğum bir şey var dı o da blogların belli bir çizgide olması ha aklımıza güzel bir yazı mı geldi mutlaka o konuda bir blog buluruz ve arkadaşımıza bir jest yaparak onun blogunda yayımlayabiliriz.

    Şuan blogtan kazanmadığım için yazar olmak isteyen varsa malesef olmayan bir gelirin paylaşımından söz edemeyiz o yüzden çok üstünde durmuyorum. Bu konuda bir çözümü olan var sa iletişim adresimden ulaşabilir.