Bir Şey Hissediyorum

Müzik, sinema, resim daha aklıma gelemeyen tüm sanatlar tek şey içinidir, insanın duygularını aktarabilmesi. Kim kendini daha iyi ifade ederse o iyi sanatçı oluyor!? Bu günlerde kendimi sinemaya(film) verdim izledim izledim izledim. Ama içlerinden öğle bir film (Hayatını Çalan Hırsız) vardı ki beni çok derinden etkiledi. Belki sıradan bir filimdi ama o benim arayış içinde olduğum bir duyguyu anlatıyordu. Filmin konusu dostluk üzerineydi ve varmak istediği sonuç ise “Kendin ol ve iç güdülerine güven”di.  İçimde bir boşluk vardı tarifini edemediğim yıllarca düşündüm o boşluğu nasıl dolduracağım diye ama bir türlü bir sonuca varamadımNeden sonuca ulaşamadım her zamanki gibi google’a sordum “Kendimi değersiz hissediyorum”  bana dedi ki; “Boş ver kafana takma bak senin durumunda olan binlerce kişi var”. Sonucu görünce şok olmuştum bütün insanlar mı mutsuz diye!

İçimden ne geliyorsa yaptım bağırdım, çağırdım gezdim, tozdum yedim içtim… hep kendim oldum!?

“Çok şey anlatmak istiyorsan hiçbir şey anlatırsın.” ve ben hep çok şey anlatmak istedim;

Aylarca çok şey yazmak istedim yazamadım,

Aynanın karşısına geçip saç modelleri denedim  başkaları beni yakışıklı görsün diye yakışıklı olamadım;

Kendi mesleğimi çok seviyorum oysa geriye baktığımda pek ilerleme kattetmediğimi fark ettim okul karşıma bir engel olarak çıktı ve ikisini de bırakamadım tercih yapamadım geriye baktığımda ikisinde de bir ilerleme yok. Korktum belki okulu bıraksam başkaları ne der benim için, kaçmayı denedim bir an mutlu hissettim kendimi oysa kaçmak bir çare değildi çünkü yanımda kendimi götürüyordum.

Kimsenin bana yakıştıramadığı(hatta kendim bile yakıştırmadım çünkü beni mutlu edemeyecekti) bir kıza aşık oldum. O sıradan biriydi ama benim gözümde bir melekti. Aklım yerinde olunca onu sevmiyorum diyorum ama onu görünce kan beynime sıçrar hiç istemediğim davranışlarda bulunuyorum. Ben ne onu istedim ne de bıraktım;

Dolmaya başladı gözlerim daha çok şey anlatmak istiyorum!

Yıllarca aldanmıştım. Bu sefer tek şey biliyorum ve teş şey anlatacağım…

İçimde bir boşluk vardı ve bu hayatımı düzene sokmada engel oluyordu. Bu boşluk ne aşk ne iş ne de başka bir şeydi bu sadece “Bu sadece kendim olmamaktı” Artık başkaları umurumda değil ben kendim olacağım. Ben mutlu olmadıktan sonra başkasını nasıl mutlu edebilirim ki aman Yarabbi! Bu ne biçim tezatlık böyle.

Kararlıyım çünkü ne istediğimi biliyorum, kararlıyım çünkü bilmediğim konular hakkında yorum yapmıyorum, kararlıyım çünkü Kendimi iyi biliyorum.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • aslında dediğiniz çok doğru insan ilk önce kendini bilmesi gerekiyor ki etrafına adapta olsun yazıyı okurken tıpkı bendim yarabbim dedim biri sanki bana aynadaki beni anlatıyor ama yazının sonunda kendime geldim tabiki değil dedim inanın benim açomdan çok güzel bi çerçeve yarattınız benim öyle bi boşluğum var kendimden ve hayatım hakkında verdiğim kararlar sevgi ve aşk benden çok uzaklarda çünkü şu anda be değilim iki türlü oluyorum ama inanıyorumki yakında beni bulacağım rabbim büyük

  • BURDAN HERKEZE SESLENIYORUM BU SİTEDEKİ BİRÇOK YAZIYI OKUDUM VE HEP BENI ANLATIYOR NE YAPMALIYIIM BANA YARDIM EDİN LÜTFEN….

    • o zaman keyfine bak çünkü bu insanların belli dönemlerde yaşadıkları olaylardır