2009 Yılbaşını Nasıl Geçirsek?

Güneş takvimine göre 2009’a hoş geldin demeye az kaldı. Hepimizde bir heyecan olur sanki saat 00:00 olunca aradan bir sene geçmiş gibi oluyor. O akşam çok farklı olur “Seneye görüşelim esprisi”-ni her yerde duymak mümkündür. Sonra geri sayımlar başlanır çok ilginç bir şey daha var o akşam sanki gökyüzünde ilahi güçler gezer izlenimi olur.

İlahi güç derken bak o gerçekten de olabilir!  Çünkü milyonlarca insanın o seneden bir beklentisi oluyor,  umutlar gökyüzünde ahenkle dans ediyor. Başınızı gökyüzüne kaldırdığınızda ilahi güç sizi sarmalamaya başlıyor. Borsayı takip edenler bilir o akşamdan sonra borsada müthiş bir dalgalanma olur işte bu umutların reel olarak yaşandığının bir kanıtı değil mi?

Bu sene içimde bir ürperti var sanki nedeni belki çok açık olabilir o eşsiz umutlar reelde kendini sönük bir havaya bırakıyor. Eğer saatlerce kendini kaybetmek, bilinçsizce oraya buraya gitmenin adı eğlenmekse bu sene eğlencede iyi bir artış olacaktır. Kimimizin batıl inançları yok ki, işte şu teoriden eğlencenin hat safhada olacağı kanaatindeyim;

Bu sene ekonomik kriz yüzünü gösterecek eğer eğlenceli bir şekilde bu seneye girersem tüm sene eğlenceli olur.

Bu tezin gerçek olmadığını bir örnek vererek çürütebiliriz oysa şuan size binlerce örnek sayabilirim o yüzden adı batıl inanç oluyor ya. Beni düşündüren ise kime sorsak ben kesinlikle inanmam derken aynı tezi sanki doğrularcasına coşarlar, eğlenirler. Osmanlıda lale devri varı ordu savaştan yorulduğu için belki yeniçeriler(askerler) kendi toparlar diye Osmanlı her yerde eğlence başlattı onun tek hatası vardı eğlenmeği fazla abartmasıydı. Bir kaplumbağanın sırtına mum koymak sonra mumdan dolayı çıkan ateşi söndürmek sizce de saçma değil mi?

Bu sene de eğlenelim ama çok farklı şeyler yapalım. Bu öyle bir fikir olsun ki çok az para harcayalım, hayatımızın en unutulmaz gecesi olsun, sönen umutlarımıza bir güven eklensin kısacası o ilahi güçten ilham alalım. Eğlenmek için elimizdeki malzemeler;

Sigara, içki, esrar, arkadaşlar, aile, partiler, konserler, hava şartları, kâffeler, müzik…

Ekonomik kriz, işimiz…

Malzemeleri  istediğiniz kadar artırabilirsiniz bu sizin hayal gücünüze kalmış. Bazı günlerde çeşitli eğlenceler düzenlerim o yüzden çok acemlik çekmeyeceğim. Hayal gücümü kullanarak geleceğin bir sinemasını çekiyorum hoşuma gitmeyen bölümleri kaldırıp tekrar tekrar filmi çekmeye devam ediyorum en sonunda film yani organizasyon hazır.  Daha önce tedarik ettiğim kağıt kaleme organizasyonun asıl amacını yazıyorum.

“Bu sene kendimi bulmak istiyorum ve maddi imkânlarımla hayatımın unutulmaz gecesini yaşamak istiyorum”

Kendimi bulmaktan kastım bu sene birçok sıkıntı yaşadım ve geleceğe dair de planlarım var işte bunu o akşam bir karara bağlayacağım, bu sefer çok kalabalık olmayacağız  bir iki arkadaşımı toplasam bu fikirler eşliğinde ilk başta umutlarımı havaya uçuracağım sonra tekrar düşüneceğim ne kadar güçlüyüm? Neler yapabilirim? yeteneklerim nelerdir?…

Umutlarımı tazeledikten sonra saat 00:00 ye yaklaşacaktır ben seneye kararlılığımın arkasında durma sözü verdikten sonra geri sayıma başlıyorum ondan sonra eğlenceye başlıyorum.

Bir yanıt yazın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir